HaFıZLaR.CoM - KuRaN-ı KeRiM BeKÇiLeRi - HaFıZLaRıN BuLuŞmA NoKTaSı
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
HaFıZLaR.CoM FaCeBooK
İslami BilgilerPeygamberler Tarihi
Peygamberler
Rüya Tabirleri
Perişan Genç
Dini Hikayeler

Perişan Genç

Sabah namazını Resul-i Ekrem (s.a.a), mescidde halkla birlikte kıldı. Hava ağarmıştı. Kişiler tamamen ayırd ediliyordu. Bu arada Resul-i Ekrem (s.a.a)’in gözü, alışılmamış bir halette bulunan, bir gence ilişti. Başı bedeninde serbest ve sakin durmuyordu, daima sağa sola hareket ediyordu. Gencin yüzüne baktı. Rengini sararmış, gözlerini çukurlaşmış ve vücudunu zayıflamış olarak gördü. Ona sordu:

-     Ne haldesin?

-     Ya kin halindeyim, ya Resulullah.

-     Her yakinin, gerçekleri gösteren, izleri vardır. Senin yakininin işaret ve izleri nelerdir?

Yakinim şudur ki; geceleri gözümden uykuyu alan, günlerimi susuzlukla geçiren, bir derdim vardır benim. Artık dünyadan ve her şeyden yüz çevirdim ve diğer tarafa yöneldim. Sanki Allah’ın arşını, hesap yerinde bütün yaratıkların haşrını görüyorum. Sanki cennetlik olanları, nimetler içinde, cehennemlikleri ise elem azap içinde müşahede ediyorum. Cehennem ateşinin parlayan sesi, hala kulaklarımda çınlıyor.

Resul-i Ekrem (s.a.a) halka dönerek şöyle buyurdu: “Bu öylesine bir kuldur ki, Allah onun kalbini, iman nuruyla aydınlatmıştır.”

Sonra o gence dönerek: “Bu iyi hali, kendin için koru” buyurdu. Genç: “Ya Rasulululah, hak yolundaki cihad ve şehadet şerefinin bana da nasip olması için, dua et” dedi.

Resul-i Ekrem (s.a.a) onun hakkında dua etti. Uzun sürmedi, bir savaş oldu. O genç de, savaşa katıldı. Savaşta şehit olan, onuncu kişi oydu.(1)- Kafi, c. 2, “Bab-u Hakikatü’l- İmam ve’l-Yakin”, s. 53


7
attab - Mayıs 02 2010 23:28:31

Mevla böyle gençlerden olmayı nasip eylesin inşallah

109
ravza - Eylül 17 2010 19:28:04

Rabbim bizede kuvvetli iman nasip etsin inş...AMİN

Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.